Jak odliczyć panele i grzejniki na podczerwień Grosmann od podatku? Praktyczny poradnik

Wielu naszych klientów pyta, czy grzejniki i panele na podczerwień Grosmann można odliczyć od podatku? Zgodnie z przepisami dotyczącymi ulgi termomodernizacyjnej, materiały budowlane wchodzące w skład systemu ogrzewania elektrycznego można odliczyć od podstawy obliczenia podatku.Przeczytaj kto i jak może uzyskać tą ulgę.  

Ulga Termomodernizacyjna a grzejniki elektryczne na podczerwień

W ramach ulgi termomodernizacyjnej podatnik może uzyskać część zwrotu za zakup oraz montaż grzejników elektrycznych.

Kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?


Aby skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze, odliczenie przysługuje właścicielom lub współwłaścicielom domów jednorodzinnych, którzy z własnych środków finansowych realizują przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Po drugie, kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 złotych i odnosi się do wszystkich inwestycji związanych z termomodernizacją domu jednorodzinnego. W ramach tych inwestycji można odliczyć m.in. koszty zakupu oraz montażu grzejników na podczerwień, izolacji termicznej, wymiany okien, drzwi czy dachu. Dotyczy to inwestycji, które zostaną zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek związany z termomodernizacją. Warto pamiętać, że ulga termomodernizacyjna jest dostępna tylko do końca 2025 roku, więc warto się spieszyć z termomodernizacją swojego domu i skorzystać z możliwości odliczenia części poniesionych kosztów od podatku.

Nie możesz skorzystać z ulgi, jeśli budynek nie jest oddany do użytku (jest w budowie)

Dokumentacja potrzebna do odliczenia grzejników na podczerwień

W celu skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej potrzebne są faktury VAT w formie papierowej lub elektronicznej wystawione przez firmę, która nie korzysta ze zwolnienia od tego podatku. Oficjalnym dystrybutorem paneli i grzejników Grosmann jest spółka Enerzon Sp. z o.o., właściciel sklepu internetowego sklep.enerzon.pl. Faktury w tym sklepie wystawiane są automatycznie i wysyłane drogą elektroniczną. Przechowywane są przez minimum 5 lat. 

W przypadku „zagubienia” dokumentu, możesz poprosić o duplikat, wysyłając email na adres sklep@enerzon.pl. Jest to istotne, ponieważ ubiegając się o ulgę termomodernizacyjną musisz przechowywać faktury przez okres 5 lat. 

Jak obliczyć ulgę termomodernizacyjną?

  1. Zsumuj wszystkie wydatki poniesione na termomodernizację, które kwalifikują się do ulgi. Pamiętaj, że kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł dla wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w budynkach, których jesteś właścicielem lub współwłaścicielem.

  2. W zeznaniu podatkowym PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-28 odlicz wydatki na ulgę termomodernizacyjną od dochodu (przychodu) za dany rok podatkowy. Do zeznania dołącz załącznik PIT/O (informację o odliczeniach).

  3. Jeśli wydatki na termomodernizację nie zostały pokryte w dochodzie (przychodzie) za dany rok podatkowy, możesz je odliczyć w kolejnych latach. Nie możesz jednak odliczać ich dłużej niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniosłeś pierwszy wydatek.

  4. Jeśli nie zrealizujesz przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w ciągu trzech lat (licząc od końca roku podatkowego, w którym poniosłeś pierwszy wydatek), będziesz musiał zwrócić ulgę. Wówczas będziesz musiał doliczyć do dochodu wcześniej odliczoną kwotę z tego tytułu za rok podatkowy, w którym upłynął trzyletni termin.

Panel na podczerwień Infra ISP w łazience - grzejnik łazienkowy
Panel na Podczerwień Grosmann Infra ISP 700 z relingami

Dlaczego warto wybrać produkty Grosmann?

Grzejniki elektryczne na podczerwień Grosmann to innowacyjne, energooszczędne rozwiązanie grzewcze. Montaż grzejników na podczerwień Grosmann jest szybki i łatwy, nie wymaga projektu, zezwoleń ani drogich instalacji. Nasi eksperci chętnie doradzą Ci w doborze odpowiednich modeli, mocy oraz sterowników. Możesz wysłać plan swojego domu na email  sklep@grosmann.pl, a zaproponujemy gdzie i jakiej mocy powinny być zamontowane panele. 

Panele Grosmann charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz estetycznym designem. Warto również podkreślić, że grzejniki Grosmann są bardzo łatwe w obsłudze, a ich eksploatacja nie wymaga dodatkowych kosztów, takich jak np. konserwacja czy wymiana części. Dzięki temu korzystanie z nich jest nie tylko wygodne, ale również bardzo opłacalne. Wybierając produkty Grosmann, masz pewność, że inwestujesz w innowacyjne i energooszczędne rozwiązania, które znacznie obniżą koszty Twojego ogrzewania, a jednocześnie przyczynią się do poprawy komfortu i jakości życia w Twoim domu.

 

W przypadku wątpliwości i więcej pytań zachęcamy do kontaktu. Numery telefonów, adres email poniżej oraz formularz kontaktowy można znaleźć poniżej.